Zabawna i edukacyjna książka dla najmłodszych

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek to bestsellerowy cykl książek dla najmłodszych autorstwa Justyny Bednarek. Śledzimy w nim poczynania niesfornych skarpetek, które co rusz odwiedzają nowe miejsca. Dużą zaletą tej serii jest to, że może być czytana nie tylko przez maluchy dopiero uczące się czytać, ale i przez starszych odbiorców czy nawet dorosłych. Dlaczego? Bo jest to po prostu zabawna, błyskotliwa i przepełniona masą przygód opowieść, która niesamowicie oddziałuje na wyobraźnię. W ostatnim czasie na półki księgarni trafił piąty tom cyklu Sekretna historia ludz… skarpetek w promocji. Czy nowa część utrzymuje poziom pozostałych? Do jakiego miejsca tym razem trafią niesforne skarpetki?

Wizyta w muzeum

Główni bohaterowie serii tym razem postanowili wybrać się do muzeum. Nie będzie to jednak w żadnym wypadku wyprawa nudna, pretensjonalna i przydługa. Wręcz przeciwnie. Skarpetki pokazują swoim czytelnikom, ile tak naprawdę niesamowitych rzeczy jest do robienia w muzeach. Justyna Bednarek korzysta z zasobów swojej niesamowitej wyobraźni i raz jeszcze serwuje nam szaloną opowieść, która pędzi na złamanie karku. Warto przy tym zauważyć, że nie brak tu edukacyjnych momentów. Te jednak nie są nachalnie umieszczane w fabule, a zamiast tego autorka wplata je naturalnie w dialogi czy w tło fabularne. 

Nieposkromiona energia

Seria o Niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek to błyskotliwa, zabawna, ale i wartościowa opowieść. Dlaczego? Bo uczy i bawi jednocześnie. To też historia bazująca na wyjątkowo ciekawym pomyśle, jakim jest mały szok kulturowy. Otóż ludzkość w uniwersum skarpetkowym autorki nie ma pojęcia o tym, że te teksty materiały faktycznie żyją. To prowadzi do wielu zabawnych sytuacji oraz dialogów, a trzeba przyznać, że skarpetkom nie brakuje poczucia humoru. Dodatkowym atutem serii jest wykonanie artystyczne, za które odpowiada Daniel de Latour. Czego tu nie ma? Są przepełnione kolorami ilustracje, działające na wyobraźnię obrazki, niesamowite rysunki i grafiki, które pobudzają czytelniczą wyobraźnię.