Skarpetki w dziejach świata – czyli “Sekretna historia ludz…skarpetek”

Jeśli jesteś rodzicem, którego dziecko uczęszcza lub uczęszczało do szkoły podstawowej z pewnością znasz bestselerową książkę “Niesamowite przygody 10 skarpetek” Justyny Bednarek. To jedna z chętniej czytanych pozycji na liście lektur szkolnych w klasach 1-3. Być może Twoje dziecko zostało miłośnikiem skarpetkowych przygód i kolejne części serii “Nowe przygody skarpetek”, “Banda Czarnej Frotte” czy “Zielone piórko Zbigniewa” nie są Ci obce. Dobra wiadomość jest taka, że już za kilka dni w premierowej sprzedaży pojawi się piąta część ich przygód pt. “Sekretna historia ludz…skarpetek” z ilustracjami Daniela de Latoura. Czego można się w niej spodziewać?

Skarpetki w dziejach świata, czyli “Sekretna historia ludz…skarpetek”

W piątej części serii podobnie jak w poprzednich będziemy mieli okazję towarzyszyć skarpetkom w ich niekonwencjonalnych przygodach. Tego zapewne nikt się nie spodziewał, ale możliwe, że historia ludzkości i świata miała swoich cichych, tekstylnych bohaterów, którzy trochę w niej namieszali… W co się wplątali tym razem Ci maili agenci? Jak odcisnęli swoje piętno na kartach historii? Kto był szczęśliwy, kto smutny, kto się prześlizgnął bokiem, a kto stał w świetle jupiterów? Dowiemy się tego wszytkiego dzięki małej Be i jej dziadkowi kustoszowi zagladając z nimi do muzealnych zbiorów. 

Dla kogo jest ta książka?

Mimo że jest to pozycja z listy lektur szkolnych to śmiało można ją polecić również dorosłym czytelnikom. Autorka przyzwyczaiła nas do tego, że seria pełna jest dobrego humoru, zabawnych sytuacji i ciekawych zwrotów akcji. To świetna pozycja do wspólnego czytania dla rodziców i dzieci. Czytając ją można poczuć się jak detektyw, odkrywca, rozbawiony obserwator, zaśmiać się serdecznie lub zdobyć na chwilę refleksji. Jest to z pewnością pozycja godna uwagi i polecenia z uwagi na różnorodne słownictwo, barwne historie, ciekawe rysy skarpetkowych postaci, które do złudzenia przypominają ludzi i ich aspiracje.

Czekamy na premierę z niecierpliwością!